O uplynulém víkendu hájilo naše barvy hned pět družstev - muži, ženy, dorostenci, mladší žáci a přípravka.

Jako první vyběhli na hřiště dorostenci, kteří v sobotu dopoledne bojovali o body na plzeňské Slavii. Zápas proti nováčkovi SK INTEROBAL PLZEň jsme zvládli v poměru 15:1 a naopak se starým známým souputníkem FbC Plzeň jsme si poradit nedokázali. I přes pěknou hru a závěrečný tlak se nám podařilo vstřelit jen jednu branku a prohráváme 1:3.

Ihned na naše mladé naděje navázali muži, když na stejném hřišti, tedy v tělocvičně Slavia VŠ Plzeň, změřili síly s domácím týmem. Celý zápas byl jeden velký horor, který začal v 6. minutě první třetiny dvěma brankama obdrženými v naší přesilové hře. Totální demolici našeho elitního týmu ukončila siréna po 60 minutách za stavu 2:19.

V neděli hájili naše barvy ženy při svém druhém představení v tělocvičně v Radlicích, mladší žáci na Slavii a na domácím hřišti se představila přípravka a muži. Mladší žáci si nedokázali poradit jen s týmem z Tlučné a v celém turnaji předváděli pěknou hru se spoustou gólů. Stejně tak přípravkáři, předváděli plným ochozům skvělé zápasy plné zábavy a pohody.

Ženy, při svém druhém představení v lize, měly na pořadu tým FbC Plzeň a FBK FatPipe Vosy Praha. V obou zápasech si vedly jako zkušené matadorky a svým soupeřkám nedarovali ani kousek prostoru. Dva jednoznačné výsledky 5:0 a 7:0 snad mluví za vše. Naše zástupkyně něžného pohlaví si tedy připisují 6 bodů do tabulky a už teď se těší na další turnaj. 2019 10 23 zeny

Vrcholem dne měl být zápas našeho elitního mužského týmu se soupeřem ze Strakonic. FBC Strakonice doposud ani jednou neprohrál a s pěti vyhranými zápasy v řadě byly jednoznačným favoritem. Možná podcenění situace, možná únava z  těžkého sobotního zápasu způsobily, že skóre otevřel již ve 2. minutě domácí Martin Soukup. I přes vyrovnání na 1:1 se našim hráčům dařilo hrát s pevně semknutou obranou a z každého rychlého protiútoky nebezpečně zahrozit. Toto vše potvrdil Martin Fiala, který 3 minuty před koncem první třetiny zvýšil skóre na 2:1. Jihočechům se nedařilo odpověďet na nastavený trend ani ve druhé třetině, kdy naši borci v prvních 4 minutách zvýšili skóre na 5:1. Na konci druhé třetiny Strakoničtí snížili na 5:2 a bylo jasné, že vše rozhodne třetí třetina. Strakonice opravdu nastoupili do poslední periody s obrovským nasazením a dokázali ve 4. minutě snížit stav zápasu na 5:3. Ovšem deset minut před koncem, kdy nervy všech aktérů byly napnuté k prasknutí, přišla přesilovka pro domácí a Kuba Svejkovský se nemýlil. Závěrečná desetiminutovka se opravdu nesla spíše ve znamení faulů a vypjatých nervů, naši borci ovšem dokázali své emoce udržet na uzdě a po několik kosmetických úpravách dovést zápas do vítězného konce. Důležité utkání proti favoritovi tedy vyhráváme 8:4.